Chceme-li se vrátit k životu ve zdraví, musíme vědět, že zdraví není stav, ale cesta, proces. A že nemoc nepřijde jen proto, „že to máme v rodině“.

Čím víc toxinů v těle je, tím víc postupně dochází k pozorovatelným poruchám a potížím. Je tedy žádoucí tyto toxiny odstranovat z organismu, buď s cílem řešit už vzniklé potíže nebo z čistě z preventivních důvodů.

O metodě

Řízená a kontrolovaná detoxikace (CIC metoda) je výsledkem mnohaletého výzkumu MUDr. Josefa Jonáše. Detoxikace přispívá k normálnímu chodu organismu tím, že vylučuje nastřádané toxiny.

K vyloučení toxinů dochází prostřednictvím našeho vlastního imunitního systému. Jen náš imunitní systém má totiž přístup do všech buněk našeho těla – nervového systému, kostí, do buněk srdce, plic, jater… A jen náš imunitní systém má prostředky k eliminaci všech toxických látek – chemikálií, těžkých kovů, radioaktivity i nejrůznějších chronických infekcí apod. Jediné, co náš v dnešní době tolik přetížený  imunitní systém potřebuje, jsou informace, jak a jaké toxiny má odstraňovat a odkud. Tyto informace (doslova návod) mu dodáváme prostřednictvím informačních preparátů Joalis.

Preparáty nejsou náhradou za lékařem předepsané léky. Vysazovat své léky nebo upravovat jejich dávkování můžete jen po konzultaci s příslušným lékařem.
K měření se používá EAV testovací přístroj Salvia, pracující podle metody německého lékaře R. Wolla. Pomocí tohoto přístroje se zjišťuje toxické zatížení organismu(chemikálie, toxické kovy, mikrobiální zátěže, alergeny…). Na základě vyměřených toxických zátěží se pak cíleně nasazují preparáty Joalis (většinou 4 v jedné kůře). Délka jedné kůry je obvykle cca 2 měsíce. Po této době se provádí kontrola pomocí Salvie a výběr dalších preparátů. Přístrojem Salviaje možné také zjišťovat nesnášenlivost nejrůznějších látek, např. potravin,  kosmetických přípravků apod.
Vyloučení toxinů z těla – má-li být detoxikace úspěšná -má svoji posloupnost, kterou je třeba dodržet a stejně tak je třeba dodržet i délku detoxikační kůry. Pokud se z nějakého důvodu nemůžete osobně dostavit k detoxikačnímu poradci a přesto cítíte potřebu pro sebe něco udělat, je lépe vybrat si z Detoxikačních balíčků