Chceme-li se vrátit k životu ve zdraví, musíme vědět, že zdraví není stav, ale cesta, proces. A že nemoc nepřijde jen proto, „že to máme v rodině“.

Čím víc toxinů v těle je, tím víc postupně dochází k pozorovatelným poruchám a potížím. Je tedy žádoucí tyto toxiny odstranovat z organismu, buď s cílem řešit už vzniklé potíže nebo z čistě z preventivních důvodů.

O metodě

Řízená a kontrolovaná detoxikace (CIC metoda) je výsledkem mnohaletého výzkumu MUDr. Josefa Jonáše. Detoxikace přispívá k normálnímu chodu organismu tím, že vylučuje nastřádané toxiny.

K vyloučení toxinů dochází prostřednictvím našeho vlastního imunitního systému. Jen náš imunitní systém má totiž přístup do všech buněk našeho těla – nervového systému, kostí, do buněk srdce, plic, jater… A jen náš imunitní systém má prostředky k eliminaci všech toxických látek – chemikálií, těžkých kovů, radioaktivity i nejrůznějších chronických infekcí apod. Jediné, co náš v dnešní době tolik přetížený  imunitní systém potřebuje, jsou informace, jak a jaké toxiny má odstraňovat a odkud. Tyto informace (doslova návod) mu dodáváme prostřednictvím informačních preparátů Joalis.

Preparáty nejsou náhradou za lékařem předepsané léky. Vysazovat své léky nebo upravovat jejich dávkování můžete jen po konzultaci s příslušným lékařem.
K měření se používá EAV testovací přístroj Salvia, pracující podle metody německého lékaře R. Wolla. Pomocí tohoto přístroje se zjišťuje toxické zatížení organismu(chemikálie, toxické kovy, mikrobiální zátěže, alergeny…). Na základě vyměřených toxických zátěží se pak cíleně nasazují preparáty Joalis (většinou 4 v jedné kůře). Délka jedné kůry je obvykle cca 2 měsíce. Po této době se provádí kontrola pomocí Salvie a výběr dalších preparátů. Přístrojem Salviaje možné také zjišťovat nesnášenlivost nejrůznějších látek, např. potravin,  kosmetických přípravků apod.
Vyloučení toxinů z těla – má-li být detoxikace úspěšná -má svoji posloupnost, kterou je třeba dodržet a stejně tak je třeba dodržet i délku detoxikační kůry. Pokud se z nějakého důvodu nemůžete osobně dostavit k detoxikačnímu poradci a přesto cítíte potřebu pro sebe něco udělat, je lépe vybrat si z Detoxikačních balíčků

Reflexní terapie

Je jedna z nejúčinějších metod alternativní medicíny. Reflexní terapie využívá tlaku palce reflexních ploch na chodidlech nohy. Mačkáním reflexních plošek získáme přesnou informaci o stavu orgánů a varovným signálem našeho těla můžeme předejít propuknutí onemocnění.

Reflexní metoda je diagnostická, samoléčebná ale i preventivní. Lze ošetřit orgány, páteř a oblast těla. Účinek terapie je okamžitý, což má význam při akutních potížích. Reflexní terapii lze využít při migrénách, bolestech zad a plotének, bolesti kloubů, ischiasu, alergiích, skolióze, onemocnění orgánů, podpoře lymfatické drenáže,detoxikace těla a řeší akutní i chronické problémy, pomáhá při onemocnění a urychluje rekonvalescenci.

 

Lymfatická ruční masáž

Jedná se o speciální masáž, která má ozdravný, regenerační, detoxikační a kosmetický účinek. Tato masáž je velmi příjemná a je prováděna jemnými tahy s přítlakem. Aktivuje lymfatický systém celého těla, který má za úkol odvádět toxické látky ze tkání z těla ven. Špatná funkce lymfatického systému znamená, že odpadní látky a voda neodtéká a zůstává ve tkáních – vzniká otok. Špatný lymfatický systém oslabuje imunitu našeho těla.

Již po první kúře lze zpozorovat viditelné výsledky v podobě úbytku centimetrů, zmenšení nebo vymizení otoků, zlepšení stavu pokožky, zrychlení metabolismu a celkové uvolnění. Tuto metodu doporučuji zopakovat dvakrát za rok. Při celé kúře je nutné dodržení pitného režimu, abychom maximálně podpořili účinek masáže.

Lymfatické masáže pomáhají:

– k odstranění celulitidy
– při otokách nohou
– k detoxikaci organismu
– při migrénách
– při křečových žílách
– urychlují proces hojení
– napomáhají při hojení ran po liposukci
– při hojení po operacích
– podporují imunitní systém
– při zadržování vody v těle
– při únavě, stresu
– při alergii, astma, lupénce
– jako prevence zánětů

Masáž by neměla být prováděna:

– u těhotných žen
– u pacientů, kteří prodělali onkologickou léčbu (onemocnění) před méně než pěti lety
– při akutním onemocnění ledvin
– při zánětech
– při orgánových otocích
– při onemocnění srdce
– u pacientů s epilepsií
– při zvýšené funkci štítné žlázy
– při používání psychofarmak

 

Medová detoxikační masáž

K medové masáži používáme rozehřátý med který pomocí pumpovací techniky vmasírujeme do kůže a poté speciální hmatovou technikou vytahujeme (vysáváme) staré usazeniny, jedy, hleny, plísně ven z těla.
Vždy po 20 minutách se med omyje pomocí žínky a aplikuje se med nový. Po ukončení masáže se med dobře smyje teplou vodou a pokožka se osuší ručníkem. Pleť je nelepivá, hladká, pružná a dobře prokrvená.
Masáží stimulujeme vnitřní orgány a tím pomůžeme k jejich vyléčení. Dokonalá relaxace Vašeho organismu s detoxikačním účinkem. Velmi přijemná obzvláště v chladnějších měsících.

Medová masáž napomáhá :

– při plísňovém onemocnění
– při artróze
– při revmatickém onemocnění
– při chronické rýmě
– s imunitním systémem

Kdy není masáž vhodná :

– při alergii na med
– při onkologické onemocnění nebo léčbě
Chceme-li se vrátit k životu ve zdraví, musíme vědět, že zdraví není stav, ale cesta, proces. A že nemoc nepřijde jen proto, „že to máme v rodině“.